31 Temmuz 2013 Çarşamba

Bu aralar ben....

Herkese uzun bir aradan sonra merhaba :)
Yazmayalı, paylaşmayalı epey bir olmuş... Bu aralarda neler oldu neler sevgili blog :) Hayatımda çok güzel ve köklü değişiklikler oldu mesela... Şimdi bu sürede neler yaşamışım bakalım (ki dönüp baktığımda bu anları bir daha anayım :) )
- Öncelikle hayatımdaki en güzel değişiklik kızımın dünyaya gelecek olması. Evet 29 haftalık hamileyim ben sevgili dostlar :) İlk aylar biraz sıkıntılı geçse de çok şükür kızımda bende çok rahatız şimdi... İnanılmaz güzel bir hismiş anne olmak ( anne adayı olmak ). Resmen sevgi kelebeği şeklinde dolaşıyorum ortalıkta zaten anaç olan ruhum daha bir anaçlaştı sanki..... Allah isteyen herkese nasip etsin anne olmayı, inşallah....
- Kızım hayatıma, hayatımıza uğuruyla kısmetiyle geldi çok şükür 3 senedir kadro bekleyen annesi sonunda istediği kadroyu buldu ve şu an üniversitede araştırma görevlisi oldum :) Eşimle çalıştığımız şehirler farklı oldu ama çok şükür ki Kocaeli ve İstanbul birbirine yakın ve benim birtanecik, her zaman karısına destek olan kocacım İstanbul'dan Kocaeli' ye gidip gelecek.... Bebek doğduğunda ne yaparım (malum ailem İstanbuldaydı) diye kara kara düşündüğüm zamanlarda geride kaldı çok şükür, çünkü canım annem sağolsun o bakacak kızıma böylelikle benimde aklım kalmayacak :)
Not: Bu arada gerçekten insan annesinin gerçek değerinin anne olunca anlıyormuş. Canım annem benim ya valla hakkını ödeyemem ödeyemeyiz... Seviyorum seni Hülyacım :)
-Bu arada tabiki üretime devam... Bu arada neler yaptım neler. Hepsini sırayla paylaşacağım. Hatta benim canım kocam bana sizix keçe kesme makinesi bile aldı :) (bununla da ilgili ayrı bir post hazırlarım)
-Bebek için eksiklerimi yavaş yavaş almaya başladım. Bir de tabi çok güzel hediyeler geliyor ve ben kızımın cicilerini saatlerce izleyebiliyorum :) Tecrübeli annelere sorulur: Size de böyle olmuş muydu? Yoksa ben mi abartıyorum???? Onlarıda bir ara paylaşırım sizlerle...
-Hamileliğimin ilk başlarında hiçbir şey yapamıyorum hatta kitap bile okuyamıyordum. O kadar üzülmüştüm ki o zaman tembelliğime... Allahtan geçti de şimdi bütün herşeyi yapabiliyorum. Bu arada çok güzel kitaplar okudum hem hamilelik hem annelik hemde bebek hakkında... Bir ara eklerim bloga onlarıda....
Bu arada (biraz reklam olacak ama) kitapsihirbazı.com'a mutlaka bakmalısınız kampanyaları süper. Sürekli internetten kitap alan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki şu an en uygun fiyatlar burada. Ben geçen hafta sipariş verdim bile ama ne yazıkki kargo şirketinin azizliğine uğradım ve kitaplar 2 gündür kargoda olmasına rağmen bugün dağıtıma çıkacakmış...
Neyse bu kadar yeter.. Şimdi ben işlerime bakayım. Çok şükür uzun bir aradan sonra ses verebildim. Ha unutmadan bu arada beni merak eden sevgili blogger arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim :)
Kendinize iyi bakın,
Fatma :)

6 yorum:

 1. Güzel şirin bebek haberi çok güzel.Şanlısınız annenizin bebeğe bakması konusunda .Torunuma haftanın üç günü bakıyorum.

  YanıtlaSil
 2. bebek çok güzel beklemesi bakması çok güzel. heyecanlı. yeni bi hayat. eni bir bakış . yeni bir geleceke sen yol veriyorsun çok meşakkatli ve çok güzel bir iş annelik. benimde allaha emanet 9 yaşında kız ve 4 yaşında bir oğlum var. yani blogumun adında da anlaşılığı gibi birmavimbirpembem . görüşmek üzere

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah bağışlasın inşallah bende kızımın o yaşlara geldiğini görürüm :)

   Sil
 3. yoo ne abartması hatta abartmıyosan bile abartılı yaşa hamileleiğini bence çok özel bir dönem kolay kolay ele geçmiyor böylesin şımartılanacak dönemler.
  çok sevindim her hamile haberi beni acayip mutlu ediyor o hamile insanı düşünemiyorum bile.allah kuçağına almayı nasip etsin inşallah.
  işin için ise hayırlı uğurlu olsun.
  sevgiler

  YanıtlaSil